کودکان را در فضای مجازی تنها رها نکنیم

دسته بندی :آموزشی, اخبار 9 اسفند 1400 gmanager

سرپرست معاونت پرورشی وزارت آموزش‌ و پرورش با تأکید بر اینکه نباید کودکان را در فضای مجازی تنها رها کرد، گفت: ممنوعیت و محدودیت باید در قالب صیانت از کودکان در فضای مجازی دنبال شود ولی آنچه به مدارس مربوط می‌شود، ناظر بر این است که نباید بچه‌ها را در فضای مجازی تنها بگذاریم.
کودکان را در فضای مجازی تنها رها نکنیم

اصغر باقرزاده با اشاره به فعالیت پرورشی مدارس، اظهار کرد: مدتی است که به دلیل فراگیری کرونا، مواجهه مستقیم کمتر شده و امکان ارتباط با دانش‌آموزان نیز بر اساس فضای مجازی پایه‌ریزی شده است؛ با این حال برنامه‌های مختلف فرهنگی، قرآنی و مشاوره و هدایت تحصیلی به انجام رسید.

وی با اشاره به برپایی اجلاس سراسری نماز و تقدیر از مربیان و معلمانِ پرورشی، افزود: این رویه در هفته تربیت ادامه خواهد یافت.

باقرزاده با اشاره به اهمیت ویژه تربیت برای دانش آموزان، گفت: این قشر با مدرسه، خانواده و رسانه بیش از هر گروه دیگری در ارتباط هستند و ما تلاش داریم مربیان را به گونه‌ای توانمند کنیم تا ارتباط عمیق و موثرتری با بچه‌ها برقرار سازند.

وی اضافه کرد: در بُعد خانواده نیز تلاش داریم خانواده‌ها را به توانمندی‌هایی برای برقراری ارتباط بهتر با فرزندان مجهز کنیم تا نقش تربیتی خود را به خوبی ایفا کنند.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با ابراز تأسف از وضعیت نه چندان خوب و فراگیر نبودنِ ارتباط مربیان در فضای مجازی با دانش‌آموزان، اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد بسته‌های صوتی و تصویری را در راستای بصیرت و دانش‌افزایی در نظر بگیریم تا دانش آموزان با آن ارتباط برقرار کرده و مربیان نیز نقشی سازنده در فضای مجازی ایفا کنند.

وی با تأکید بر اینکه نباید کودکان را در فضای مجازی تنها رها کرد، افزود: ممنوعیت و محدودیت باید در قالب صیانت از کودکان در فضای مجازی دنبال شود ولی آنچه به مدارس مربوط می‌شود، ناظر بر این است که نباید بچه‌ها را در فضای مجازی تنها بگذاریم.

مطالب مرتبط

  • لطفا از درج تبلیغات در دیدگاه خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: