برگزاری اولین مراسم صبحگاه مدرسه با حضور تمامی دانش آموزان در سال نو

دسته بندی :آموزشی, اخبار 14 فروردین 1401 gmanager

مراسم صبحگاه مدرسه نور ارم با حضور تمامی دانش آموزان برگزار شد.

این اولین مراسم صبحگاه بعد از بازگشت به آموزش حضوری مدارس و دانشگاه‌ها پس از تعطیلات نوروزی بود. به گفته مسئولان کشوری با توجه به شیب نزولی ابتلا به کرونا و همچنین حجم قابل توجه تزریق واکسن و توجیه مدیران مدارس و روسای مراکز آموزشی، شرایط برای برپایی حضوری کلاس‌ها فراهم شده است. بر اساس جمع‌بندی انجام شده، دانش‌آموزان باید با الزام استفاده از ماسک، در کلاس‌های درس حاضر شوند.

بنابراین با مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، فعالیت حضوری مدارس از یکشنبه ۱۴ فروردین ماه از سر گرفته شد.

در دستورالعمل ابلاغی وزارت آموزش و پرورش پیرامون این موضوع، تاکید شده است که باید همه عوامل اجرایی، تربیتی و آموزشی مدارس مطابق ابلاغ و جدول برنامه هفتگی در مدارس حضور یابند. تمام فعالیت‌های تربیتی و آموزشی مربیان، آموزگاران، دبیران و هنرآموزان در همه مقاطع تحصیلی و تمام دروس به صورت حضوری با رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، استفاده مناسب از ماسک و تهویه کلاس‌های درس انجام شود. ظرفیت‌های مجازی در صورت نیاز صرفا به عنوان ابزار مکمل تربیت و آموزش مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

همچنین تأکید شده است که دانش‌آموزان مبتلا به کرونا یا دارای علائم ابتلا به این ویروس یا داشتن بیماری زمینه‌ای با تأیید پزشک و رضایت والدین می‌توانند از بستر «شاد»، آموزش‌های لازم را دنبال کنند.

 

 

مطالب مرتبط

  • لطفا از درج تبلیغات در دیدگاه خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: